Kūrybinė ekonomika susiduria su dideliais iššūkiais, todėl laikas juos spręsti iš esmės. Nepaisant to, kad kūrėjai vaidina gyvybiškai svarbų vaidmenį keliant visuomenės lygį, dabartinė sistema dažnai nesugeba tinkamai atlyginti už jų indėlį.
Kadaise internetas buvo skelbiamas kaip vilties švyturys kūrėjams, suteikiantis naujų saviraiškos ir auditorijos įtraukimo galimybių. Tačiau socialinės žiniasklaidos ir vaizdo įrašų platformų iškilimas atnešė naują apsaugos erą, kai kūrėjai turi naršyti po neskaidrius algoritmus ir teikti pirmenybę platformos interesams, o ne savo kūrybinei vizijai.
Reklamomis pagrįstas verslo modelis, kuris palaiko šias platformas, dar labiau paaštrino šią problemą, nes kūrėjai gauna tik dalį pajamų, gautų iš jų turinio. Be to, toksiškumas internete ir algoritmų šališkumas sukūrė priešišką aplinką, kuri atgraso kūrėjus nuo visapusiško bendravimo su savo auditorija.
Siekdami išspręsti šias problemas, turime teikti pirmenybę prasmingiems kūrėjų ir gerbėjų ryšiams, suteikti kūrėjams galimybę išlaikyti kūrybinę savo darbų kontrolę ir užtikrinti menininkų finansinę nepriklausomybę. Tam reikia kultūrinio pokyčio, kad kūrėjai būtų vertinami kaip svarbūs visuomenės nariai ir kad būtų propaguojama nauja kūrybinė ekonomika, grindžiama pagarbos, įgalinimo ir tvarumo principais.
Kaip kūrėjus remti įsipareigojusi platforma, pripažįstame, kad siekiant ilgalaikių pokyčių būtinas menininkų, gerbėjų ir į kūrėjus orientuotų platformų bendradarbiavimas. Mesdami iššūkį ir gindami kūrėjų teises galime sukurti ateitį, kurioje menininkai bus vertinami, gerbiami ir galės klestėti. Laikas teikti pirmenybę kūrėjams ir kurti naują kūrybinę ekonomiką, kuri būtų naudinga visiems.